Dekoracje na bal karnawałowy – czym ozdobić salę, by zachwycić gości

Czas karnawału przypada na okres między świętem Trzech Króli a Środą Popielcową. Jest to moment balów przebierańców, parad i hucznych imprez. Wszystkie zabawy podczas karnawału są niepodobne do zwykłych imprez, dlatego ozdoby użyte do dekoracji powinny być wyjątkowe. Niech kolorowe balony i serpentyny podkreślą niezwykły moment w nowym roku.

Karnawałowe balony

Balony należą do najpopularniejszych ozdób ze względu na swoją uniwersalność. Wesele, urodziny czy właśnie impreza karnawałowa – niezależnie od tego na jakąś uroczystość ich potrzebujesz, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nadają każdemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, dlatego nie może ich zabraknąć podczas nadchodzących zabawach. Podczas karnawału warto postawić na kolory i wzory na balonach, które wprawią gości w szampański nastrój od samego patrzenia. Ostatnimi hitami ozdób balonowych są te w kształcie butelek szampana czy kieliszków. Ciekawą dekoracją są również napisy stworzone z balonów foliowych. Łącz balony w dowolne kompozycje, im więcej kolorów tym lepiej. W końcu karnawał obchodzimy tylko raz w roku. 

Dekoracja stołu na karnawał

Dekorując wnętrze nie możesz zapomnieć o ciekawych ozdobach na stół. Patery, na których serwujemy przekąski wcale nie muszą być nudne. Popuść wodze fantazji wybierając kubeczki, talerzyki czy serwetki. Wybierz motyw przewodni dodatków na stół, dzięki któremu cały wystrój będzie tworzył spójną całość. 

Papierowe serpentyny karnawałowe 

Niegdyś najpopularniejsza ozdoba każdej karnawałowej zabawy, obecnie nieco zapomniany dodatek. Mimo swojej prostoty, papierowe serpentyny ożywiają wnętrza i są niezwykle przydatne podczas tworzenia balonowych dekoracji. Zawiesić można je na lampach, ścianach, czy w dowolnych miejscach. Dzięki krótszym paskom przyozdobimy kieliszki lub klamki na drzwiach. Holograficzne, matowe czy we wzory – wybór idealnej serpentyny jest ogromny. 

Ozdoby karnawałowe 

Ciekawą alternatywą dla balonów są rozety i pompony. Te papierowe dodatki wykonane są z kolorowej bibuły. Sprawdzą się jako wiszące ozdoby przymocowane do sufitów w wysokich pomieszczeniach. Zabieg ten optycznie obniży strop przez co wnętrze wydaje się przytulniejsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *