Wystrój sali na komunię

Obecnie bardzo modne jest urządzanie Komunii w restauracjach lub na salach bankietowych. Oprócz odpowiednich posiłków ważne jest zadbanie o dekoracje, które pozwolą na odpowiednią oprawę przyjęcia. Eleganckie dodatki podkreślą uroczysty charakter wydarzenia. Przeczytaj post i przekonaj się jakie są najmodniejsze dekoracje sali na komunię. 

Dekoracja sali na komunię

Dekoracje sali komunijnej mają za zadanie podkreślić wzniosłość tego dnia, dlatego powinny być eleganckie i wytworne. Do najchętniej wybieranych dodatków należą te z motywem Hostii i kielicha, wzór ten odzwierciedla charakter przyjęcia i pięknie podkreśla moment kolejnego etapu w życiu młodego chrześcijanina. Wybierając dekoracje komunijne ważne jest, by zwrócić uwagę również na to jak wygląda sala lub w jakim stylu urządzony jest lokal. 

Różnorodność ozdób, które można wykorzystać jest ogromna. Obecnie w trendach są delikatne, kwiatowe wzory lub ascetyczne symbole w towarzystwie gałązek eukaliptusa lub małego krzyżyka. Do najchętniej wybieranych kolorów zaliczyć można: złoto, srebro i oczywiście biel. W przypadku dziewczynek częstym wyborem jest również róż, a chłopców odcienie niebieskiego. 

Podczas wybierania dodatków pamiętajmy, aby tworzyły one razem spójną całość, ponieważ jeśli przesadzimy, wystrój sali może prezentować się tanio i nieelegancko. Jeśli istnieje taka możliwość, zdecyduj się na kolekcję sygnowaną jednym motywem przewodnim

Uroczysty wystrój sali na Komunię Świętą

Przed rozpoczęciem planowania przyjęcia warto skupić się na kilku kwestiach, o których wielu rodziców zapomina. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to przyjęcie dla dziecka, a nie wesele. Uroczysty charakter wydarzenia nie oznacza, że wystrój musi być poważny i dorosły. Wybierając dekorację skupmy się na tym, by odwoływały się one do wiosny, radości i dzieciństwa. Malec nie będzie w stanie docenić tego, czy na stole serwetki ułożone są w kształcie łabędzia, czy króliczka. Wielu rodziców decyduje się na wystrój sali związany z pasją i marzeniami dziecka. Komunie odbywają się w okresie wiosennym dlatego głównym dodatkiem powinny być kwiaty. Mogą to być pojedyncze wiązanki lub większe bukiety. 

Niezależnie od tego gdzie odbywa się komunia, wystrój powinien odpowiadać głównemu bohaterowi wydarzenia, dlatego jeśli dziecko woli własnoręcznie przygotować ozdoby, pozwól mu na to. Dopasuj balony i dekoracje na stół tak, by malec czuł się tego dnia wyjątkowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *