Jak się ubrać na 18?

Osiemnastka to bardzo ważna impreza w życiu każdego młodego człowieka. To symboliczne wejście w dorosłość, które trzeba odpowiednio uczcić. Warto jednak dobrze zastanowić się, jak powinno się ubrać z powodu takiej okazji. Wbrew pozorom decyzja nie jest łatwa. Jak się ubrać na 18, by zachwycać?

Impreza tematyczna

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, czy impreza będzie miała jakiś temat przewodni. Nie ma sensu, żebyś sama tworzyła swoją stylizację, jeśli organizator urodzin ma już jakiś własny pomysł. Pamiętaj, że musisz wpasować się w ogólną koncepcję, by nie wyglądać jak dziwak. Bardzo popularne są urodziny w stylu karaibskim lub w klimacie określonego gatunku filmowego czy epoki historycznej. Jeśli impreza będzie miała swój temat przewodni, to Twoja możliwość wyboru stroju będzie dość ograniczona.

Elegancko i na luzie – dziewczyny

Na osiemnastkach królują sukienki koktajlowe w długości mini. Są eleganckie, więc można pokazać się w nich w restauracji lub dobrym klubie. Równocześnie jednak są imprezowe. Można w nich wygodnie tańczyć i swobodnie poruszać się. W tym roku szczególnie modne są sukienki wykończone koronką lub tiulem. Śmiało można łączyć je ze skórzanymi ramoneskami albo kurtkami dżinsowymi. Dzięki temu wyglądają bardziej łobuzersko. Jeśli chodzi o obuwie to panuje tutaj spora dowolność. Do sukienki koktajlowej będą pasowały eleganckie szpilki. Jednak jeśli zdecydujesz się na kurtkę ze skóry, to na nogi możesz założyć krótkie kozaczki ozdobione ćwiekami. Nie bój się eksperymentować ze swoim wyglądem tak, żebyś wyróżniała się z tłumu. Pamiętaj też o dopasowanej biżuterii i torebce.

Wygodnie – dla chłopaka

W przypadku chłopaków istnieje mniejszy nacisk na eleganckie ubranie. Na osiemnastkę nie zakłada się garnituru i krawata. Nie można jednak przyjść w zwykłej koszulce. Najlepszym wyjściem będą dżinsy np. chinosy zestawione z marynarką i koszulą. To stylizacja, która jest kompromisem pomiędzy wygodą i elegancją. Kiedy impreza się już rozkręci, marynarkę można odwiesić na oparciu krzesła i ruszyć na parkiet. Dobierając garderobę na osiemnastkę stawiaj raczej na stonowane kolory. To nie jest czas na czerwoną lub żółtą marynarkę. Równocześnie jednak czerwone spodnie i czarna marynarka będą wyglądały w porządku. Musisz tylko uważać, żeby nie przyćmić jubilata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *