Co to jest Baby Shower?

Czym jest baby shower? Kto najczęściej organizuje to przyjęcie? Jakie upominki można podarować w trakcie tej zabawy?

Baby shower jest przyjęciem organizowanym dla przyszłej mamy. Zwyczaj ten już od wielu lat króluje w Stanach, natomiast w naszym kraju pomału zyskuje coraz większe uznanie. Głównym punktem imprezy jest obdarowanie ciężarnej ciekawymi prezentami, które przydadzą się zarówno jej, jak i maleństwu po porodzie. Najczęściej na przyjęciu odbywają się zabawne konkursy, a atmosfera jest radosna i pełna żartów.

Akcesoria potrzebne do organizacji przyjęcia

W trakcie organizowania baby shower dla przyszłej mamy, warto zadbać o urocze dodatki, które podkreślą charakter imprezy. W tym przypadku sprawdzą się balony, które mogą wskazywać, czy czekamy na chłopca, czy na dziewczynkę. Doskonałym rozwiązaniem będą także papierowe talerzyki z wybranym motywem. Ograniczeniem jest w zasadzie własna wyobraźnia, dlatego możemy zaszaleć i postawić na inne dodatki typu banery, serwetki, girlandy, i wiele innych.

Kto zazwyczaj podejmuje się organizacji imprezy?

Okazuje się, że w Ameryce przyjęcie jest organizowane przez druhnę przyszłej mamy lub najlepszą przyjaciółkę, która wynajmuje lokal lub urządza imprezę w swoim mieszkaniu. Koszty zostają podzielone ze wszystkimi, którzy są zaproszeni na baby shower.
W Polsce nie zawsze obowiązują te reguły. Z inicjatywą wchodzi także przyszła mama, która delikatnie sugeruje najbliższym osobom, że pragnie takiego przyjęcia. Co ciekawe, niejednokrotnie kobieta ciężarna sama przygotowuje baby shower. Z pomocą mogą przyjść oczywiście przyjaciółki, rodzice, czy rodzeństwo, aby przyszła mama nie miała zbyt dużo na głowie. Jedno jest pewne – baby shower jest radosnym przyjęciem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Oczekiwanie dziecka to piękny czas, który pod koniec ciąży warto szczególnie celebrować i pomyśleć o zorganizowaniu efektownego przyjęcia dla mamy i dziecka.

Baby shower jest zwyczajem, który przywędrował do Polski z Ameryki. Większość kobiet jest zachwycona taką imprezą, jednak niektóre panie nie widzą konieczności organizowania przyjęcia. Siostra, mamy i przyjaciółki powinny pomóc przyszłej mamie w organizacji tego ważnego dnia, jeśli oczywiście ciężarna wyraża chęć do świętowania. Zorganizowanie imprezy niczym z bajki pozwoli kobiecie oczekującej dziecka poczuć się wyjątkowo.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *