Ciekawa lekcja w terenie

Wycieczka do parku dinozaurów to dobry pomysł nie tylko na wycieczkę rodzinną, ale z powodzeniem może się znaleźć w programie szkolnym. Park dinozaurów to miejsce, gdzie można zorganizować lekcję historii, biologii i geografii w jednym.

Park dinozaurów

W tych ciekawszych parkach modele dinozaurów nie stoją na odkrytym polu, lecz wkomponowane są w np. w leśną scenerię. Realistyczny wygląd dinozaurów (w tym rozmiary 1:1 oraz dynamiczne pozy) w połączeniu z naturą dają bardzo dobre wyobrażenie jak mógł wyglądać świat miliony lat temu. Oprócz tego, niektóre parki posiadają ścieżki edukacyjne. Podążając nimi można uzupełnić swoją wiedzę o kolejnych okresach w dziejach Ziemi, o zachodzących zmianach aż do momentu, kiedy nastąpiła zagłada. W niektórych parkach można wynająć przewodnika – to kolejna zaleta tego rodzaju wycieczki. Ciekawie opowiadający pracownik parku może rozbudzić wyobraźnię, pasję, zaciekawić.

Lekcja w terenie

Taka lekcja na długo zostanie w pamięci wycieczkowiczów. Oprócz atrakcji (niektóre dinozaury się poruszają – mrugają oczami, ogonem, oddychają) i zabawy (z reguły w kompleksie z parkiem dinozaurów są place zabaw, parki linowe itp.) uczestnicy wycieczki otrzymują porcję wiedzy, która podana w inny niż książkowy sposób jest szybciej i łatwiej przyswajana. A jeśli po wyjściu z parku dinozaurów można obejrzeć np. w muzeum skamielin ślady i pozostałości z dawnej epoki, tym bardziej lekcja będzie atrakcyjna. Może się wydawać, że taka wycieczka to lepsza propozycja dla klas młodszych, ale przecież poziom przekazywanej wiedzy można dostosować do wieku uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *