Przenośne konsole retro – słodki powrót do czasów beztroski

Pamiętasz gry takie jak Mario, Donkey Kong czy słynnego Tetrisa? Marzyłeś o Gameboyu? Dzisiaj przypomnimy Ci te wspaniałe, beztroskie czasy i przenośne konsole retro, o których myślisz teraz z sentymentem!

Konsole przenośne do gier – czym się charakteryzują?

Przenośna konsola do gier to nic innego jak mobilna wersja konsoli. To tak naprawdę pełen zestaw akcesoriów, który mieści się w jednym, poręcznym urządzeniu wielkości smartfona. Przenośna konsola jest bowiem wyposażona w ekran, kontrolery i zasilanie.

Nie musisz podłączać jej do telewizora, ponieważ ma wyświetlacz. Prąd też nie będzie potrzebny – przenośna konsola zwykle ma wbudowany akumulator, który wystarczy na przynajmniej kilka godzin rozgrywek. Dzięki temu z łatwością ją zabierzesz, gdzie tylko chcesz: w drogę do pracy, w podróż, czy w plener. Jeśli doskwiera Ci nuda na plaży lub nudzisz się, czekając w kolejce do urzędu, zdecydowanie pomyśl o takiej konsoli!

Możesz oczywiście zdecydować się na nowoczesną, przenośną konsolę. I to jest doskonały wybór. Ale jeszcze lepsza będzie przenośna konsola retro, która nie tylko zapewni Ci rozrywkę w trasie i poza domem, ale także – przyjemny powrót do beztroskich lat i wszystkich tych ulubionych gier, z którymi spędzałeś kiedyś całe popołudnia. Na dodatek, są to proste gry, które nie wymagają pełnego skupienia – możesz więc w dowolnym momencie, w razie potrzeby przerwać granie i wrócić do niego, kiedy tylko zechcesz.

Na samym końcu wspomnimy o jeszcze jednej kwestii: retro konsola to idealny prezent dla dziecka. Czy możesz sobie wyobrazić lepszy sposób, by spędzić ze swoim maluchem (lub starszakiem ?) trochę czasu, pokazać mu, czym żyłeś w jego wieku, w jakie gry grałeś… i odciągnąć go przy okazji od smartfona? W końcu teraz Twoja pociecha będzie mogła grać bez niego!

Konsole retro – polecane modele

Wiesz już, że przenośna retro konsola to świetny sposób na spędzenie popołudnia. Czas więc zastanowić się, jaką konsolę wybrać, żeby to był w pełni satysfakcjonujący wybór.

Co powinna mieć idealna retro konsola?

  •         Poręczne wymiary – tak, żeby zmieściła się i w kieszeni, i w plecaku.
  •         Wytrzymałą baterię – powinna pozwolić przynajmniej na kilka godzin rozgrywek. Niektóre modele konsol wymagają użycia zwykłych baterii AAA (tzw. paluszków) – w takiej sytuacji polecamy akumulatory, które możesz wielokrotnie ładować.
  •         Czytelny wyświetlacz – na pewno chcesz, aby wszystkie detale gry były wyraźne, prawda?
  •         Dużo pamięci wbudowanej – wiadomo, im więcej miejsca, tym więcej gier zmieścisz.
  •         Wbudowane gry – konsola z już wbudowanymi tytułami znacznie oszczędzi Ci czas. Po prostu włączasz ją i grasz, zamiast mozolnie poszukiwać swoich ulubionych tytułów.

Nad czym jeszcze warto się zastanowić przy wyborze konsoli retro?

Na pewno nad jej konstrukcją i „orientacją” ekranu, czyli tym, w jaki sposób jest umieszczony wyświetlacz. Czy konsola ma kontrolery pod ekranem (podobnie jak w pierwszych smartfonach), czy po obu jego stronach (jak w Nintendo Switch)? A może wolisz konsolę składaną, która po złożeniu zajmuje jeszcze mniej miejsca?

Twoja retro konsola czeka na Ciebie we Frahs!

Szukasz idealnej konsoli retro, przy której zrelaksujesz się i przypomnisz sobie beztroskie czasy dzieciństwa? A może chcesz sprezentować ją swojemu dziecku? Swoją konsolę retro znajdziesz w naszym sklepie. Wśród dostępnych modeli są zarówno te klasyczne, jak i składane, inspirowane Nintendo oraz Gameboyem. Z łatwością znajdziesz tę jedyną, najwłaściwszą!

Zobacz wszystkie przenośne konsole retro w sklepie internetowym Frahs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *