Kwiaty na wesele – jakie wybrać?

Kwiaty są symbolem radości, piękna i nadchodzących zmian, dlatego ciężko wyobrazić sobie ślub i wesele bez akcentów florystycznych. Do największych zalet kwiatów należy fakt, że nawet zwyczajną salę mogą zmienić w niezwykle urokliwe miejsce. To na jaki gatunek się zdecydujemy, będzie zależało od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość i pory roku. Niektóre kwiaty są dostępne tylko latem, inne zaś tylko jesienią. 

Dekoracje kwiatowe – czym się kierować podczas wyboru?

Wybór odpowiednich dekoracji florystycznych nie powinien być odkładany na ostatnią chwilę, jednak nim się za to zabierzecie, przedyskutujcie kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

  1. Gust i osobowość państwa młodych,
  2. budżet,
  3. styl ślubu i wesela,
  4. motyw przewodni,
  5. wygląd i kolor sukni ślubnej,
  6. miejsce ślubu i wesela. 

Inspiracji co do wystroju sali weselnej jest wiele, szczególnie w Internecie. Jasno określone preferencje pozwolą na szybszy dobór idealnych dekoracji, dzięki czemu zaoszczędzicie sporo czasu. Wybór może być uzależniony również od tego – czy wolicie klasyczny wystrój, czy zależy wam na sezonowych kwiatach. 

Weselne kwiaty – klasyczny wybór 

Dla wszystkich miłośników klasycznych rozwiązań polecamy róże, peonie lub orchidee. Są to najchętniej wybierane gatunki ze względu na swoją uniwersalność. Niezależnie od tego w jakim miejscu odbywa się wesele – na sali balowej, restauracji stylizowanej na wiejski domek lub w miejskim ogrodzie – kwiatowe dekoracje wykonane z czerwonych róż zawsze będą wyglądać dobrze. 

Dodatki kwiatowe ozdabiają nie tylko stół, ale również krzesła, a czasami nawet parkiet. Jeśli zależy nam na spójnym wyglądzie warto skorzystać z usług doświadczonej florystki wyspecjalizowanej w dekoracji sal weselnych. 

Sezonowe kwiaty 

Dekoracje kwiatowe wykonane z sezonowych gatunków są jednym z najpiękniejszych dodatków sali weselnej. Kwiaty podczas naturalnego okresu kwitnienia prezentują się naturalnie i są trwałe. Które gatunki wybrać w lecie, a na jakie zdecydować się zimą?

  1. Kwiaty wiosenne: tulipany, bez, konwalia, frezja, narcyz, zawilec, szafirek, jaskier.
  2. Kwiaty letnie: róża, lawenda, dalia, piwonia, gladiola, słonecznik, gardenia, hortensja, eustoma, gipsówka, kalla, ostróżka.
  3. Kwiaty jesienne: goździk, jarzębina, róża, dalia, hortensja, wrzosiec, alstremeria.
  4. Kwiaty zimowe: ciemiernik, hiacynt, poinsecja, amarylis, tulipan.

Dekoracje na sali weselnej muszą tworzyć spójną całość z innymi dekoracjami florystycznymi i bukietem panny młodej. Chcąc uzyskać jak najbardziej elegancki wystrój zdecydujmy się na jeden gatunek kwiatów, które wykorzystane zostaną na sali, w kościele i na aucie. Najważniejsze by para młoda czuła się komfortowo w towarzystwie wybranych kwiatów. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *