Jak dbać o zęby na co dzień

Śnieżnobiały uśmiech to nie tylko nasza wizytowka, ale również kwstia zdrowia. Zaniedbane zęby mogą być przyczyną wielu chorób jamy ustnej, ale również rzutować na nasze ogólne zdrowie oraz odporność. Dziś podpowiemy, jak prawidłowo dbać o zęby, aby nie tylko były piękne, ale i zdrowe.

Codzienne szczotkowanie

To najważniejsza czynność, jaka ma wpływ na stan naszych zębów. Powinne one być szczotkowane minimum 3 razy dziennie, a najlepiej – po każdym spożytym posiłku czy wypitej kawie bądź herbacie. Jednak sama częstotliwość nie jest tak ważna, jak technika i precyzja mycia. Najlepsze efekty osiąga się za pomocą czyszczenia nowoczesną szczoteczka soniczną, ktora wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wytwarzania milionów aktywnych bąbelków. Obecnie polecanym na rynku model jest szczoteczka Mi electric toothbrush, która cieszy się doskonałymi recenzjami konsumentów. Co ważne, taka szczoteczka nie tylko bardzo precyzyjnie czyści zęby, ale również masuje dziąsła. Taką szczoteczkę poleca się osobom z problemem odkrytych szyjek zębowych. 

Szczoteczka soniczna zasilana jest wbudowanym akumulatorem, który ładowany jest za pomocą ładowarki sieciowej lub na USB.

Rodzaj pasty do zębów

Istotną kwestią jest również wybór odpowiedniej pasty do zębów. Warto go skonsultować z własnym dentystą, który wskaże, z jakimi ewentualnymi problemami się borykamy oraz jaki skład będzie najbezpieczniejszy dla naszych zębów. Inny rodzaj pasty powinny bowiem wybierać osoby palące papierosy czy pijące dużo kawy oraz herbaty, które najczęściej mają problem z osadem na zębach, a inny ci, którzy często walczą z próchnicą.

Na rynku jest również duży wybór past wybielających. Oczywiście każdemu z nas zależy nam tym, aby mieć śnieżnobiały uśmiech, natomiast warto pamiętać, że wybielające preparaty mogą też niekorzystnie działać na nasze zęby, zwłaszcza, jeśli mamy osłabione szkliwo. Takie pasty o właściwościach wybielających należy wybierać z głową, a najlepiej, z pomocą stomatologa.

Unikanie niektórych pokarmów

Dbanie o piękny uśmiech to również unikanie pewnych szkodliwych dla zębów pokarmów. Na pierwszym miejscu możemy wymienić cukier, który jest głównym winowajcą próchnicy. Należy więc unikać cukru pod każdą postacią, a jeśli już go spożywamy, należy zaraz po tym umyć zęby. Szkodliwe dla zębów są również kwaśne napoje, twarde orzech produkty bogate w skrobię. Natomiast do diety należy włączyć błonnik, tłuste ryby, które zapobiegają demineralizacji zębów, produkty bogate w wapń oraz żółte sery.

Wybielanie zębów

Wiele osób nie może uzyskać śnieżnobiałego uśmiechu mimo odpowiedniej diety i prawidłowego szczotkowania najlepszą pastą. Ówczas białe zęby możliwe są przy pomocy odpowiednich zabiegów dentystycznych, na przykład wybielania lampą UV czy stosowania specjalnych nakładek na zęby. Większość zabiegów wybielających należy wykonywać wyłącznie na zdrowe zęby pozbawione próchnicy.

Aby cieszyć się efektem śnieżnobiałych zębów,zabiegi należy cyklicznie powtarzać.

Oprócz zabiegów w gabinecie stomatologicznym istnieje jeszcze wiele metod domowego wybielania zębów, na przykład za pomocą specjalnych pasków, żeli czy węgla aktywnego. Takie zabieg okazują się skuteczne pod warunkiem, że naturalnie posiadamy biały odcień zębów. 

Śnieżnobiały uśmiech wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Ważna jest przede wszystkim systematyczność, odpowiednia technika mycia, a także dbanie o dietę, która korzystnie wpływa na stan zębów. Pamiętając o powyższych wskazówkach i wdrażając je w życie nasze zęby będą nie tylko zdrowe, ale również piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *